Поради батькам

Поради логопеда
Багато батьків думають, що потрібно йти до логопеда тільки тоді, коли немає звуку Р, або потрібно чекати 3 чи 5 років, щоб записатися на консультацію. Це не так! Адже зникне дорогоцінний час у дитини, який прискорив би процес корекції мовлення, якби звернулися раніше.
Бувають випадки, коли батьки звертаються до спеціаліста дуже пізно. В результаті, дитина втрачає можливість вчасно отримати послуги з корекції.
А тепер детально про те, коли потрібно йти до логопеда і наполягати на заняттях.
З 0 до 2 років
В цьому віці необхідно звернутися до логопеда, якщо дитина не гулить/лепече, немає перших слів і, в принципі, вас щось турбує.
Тут швидше необхідні не заняття, а консультації, що і як робити мамі.
З 2 до 3 років
Потрібно звернутися до логопеда, якщо дитина мовчить, "говорить на своїй мові", не розуміє вас, якщо є лише пару усвідомлених слів і немає фрази.
З 3 до 6 років
Якщо є проблеми зі зв'язним мовленням, бідний словниковий запас, граматичні помилки (мама прийшов, гарна будинок), порушення звуковимови.
З 6 до 9 років
Якщо на письмі дитина плутає букви, пише букви "вверх ногами", пропускає букви, пише текст одним реченням, пише букви дзеркально - до логопеда!
Чіткість мовлення - це запорука
успішної комунікації!


Потрібно стежити за мовленням дітей і своєчасно виправляти помилки в їхньому мовленні. Не перебивати розповідь дитини, спочатку вислухати, а потім виправляти.
Використовуйте свій вільний час для розмов з дитиною. Саме батьки є головними співрозмовниками. А саме спілкування – запорука розвитку мовлення дитини.
Звертайте увагу на те, якою мовою спілкується дитина. Бо двомовність може несприятливо відображатися на формуванні мовлення дитини.
Пам’ятайте!!! Ваше мовлення є взірцем для наслідування, тому воно має бути завжди правильним!